Preaload Image

Ekiplerinizle neler yapabiliriz?

Kadın istihdamını ve yönetim seviyesinde kadın oranını mı artırmak istiyorsunuz? Erkek ağırlıklı çalışanlardan oluşan meslek alanlarında daha çok kadın çalışan istihdam etme hedefiniz mi var? İşyerinde cinsiyetçiliğe son vermek öncelikleriniz arasında mı? Çalışma kültürünüzün daha kapsayıcı ve eşitlikçi olması için, tüm çalışanlara ve yönetim kadrolarına yönelik düzenlediğimiz farkındalık ve beceri geliştiren eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz.

  • Tüm çalışanlarınızda temel farkındalık yaratmak için “Eşitliğin Farkındayım”
  • Kurumunuzda değişime liderlik eden bir çalışan grubu oluşturmak için “Eşitlik için Harekete Geçiyorum”
  • Kurumunuzda toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimci grubu oluşturmak için “Eşitliği Anlatıyorum”
  • Örgün eğitimden erken ayrılmış kadın işçilerin güçlenmesi ve iş hayatında daha uzun süre kalmaları için “Hayat Dolu Buluşmalar” eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz.

Eğitimlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki fotoğrafların üzerine tıklayabilirsiniz.

“Eşitliğin Farkındayım”

Tüm kurum çalışanlarına yönelik uygulanabilen eğitimde, kadın ve erkeğe toplum tarafından öğretilen cinsiyet rollerinin ve bu rollerin bireylere, topluma ve işyerlerine olan etkisini ele alıyor, çalışanlarda toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda temel farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.

Eğitim Yeri  /  Yüz yüze ve Çevrimiçi (Zoom)

eg1

“Eşitlik İçin Harekete Geçiyorum”

Katılımcılarla toplumsal cinsiyet eşitliğiyle ilgili kavramları derinlikli olarak tartışıp değişim için işyerlerinden başlayarak ailede ve toplumda harekete geçmelerini teşvik etmek. Atölye sonrası katılımcılarının çalıştıkları kurum içinde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda değişime önderlik etmelerini, konuyu şirket gündemine getirmelerini ve yaygınlaştırmalarını hedefliyoruz.

Eğitim Yeri  /  Yüz yüze ve Çevrimiçi (Zoom)

hizmetlerrimiz-esitlikicin-harekete-geciyorum

“Eşitliği Anlatıyorum”

Kurum çalışanları arasından eğitimci bir ekip yetiştirip, bu ekibin toplumsal cinsiyet eşitliği seminerlerini çalıştığı kurum içinde uygulamasını ve böylelikle eşitlikçi kurum kültürünün oluşmasına katkıda bulunması.

Eğitim Yeri  /  Yüz Yüze

overhead view on young business people around wooden desk

“Hayat Dolu Buluşmalar”

Hayat Dolu Buluşmalar, birlikte güçlenmenin ve dayanışmanın hayat bulduğu bir kadın güçlenme programı. Kadınların ileri okuryazarlık becerileri başta olmak üzere iş hayatına etki edecek zihinsel/sosyal becerilerini geliştirmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalıklarını artmasıyla kadınların iş hayatında daha uzun süre kalmalarını hedefliyoruz. Programımıza en fazla ortaokul mezunu olan kadınlar katılabiliyor.

Eğitim Yeri  /  Yüz Yüze

Smiling Young hispanic female kitchen worker looking at the camera

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projelerimiz

Toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili kurumunuzda uzun soluklu bir projeyi hayata geçirme fikriniz mi var? İhtiyacınıza yönelik projelerle, kurumunuzun eşitlikçi yönde dönüşümüne destek olabiliriz.